Aktüel İndirim Kataloğu

Kategori: A101 Aktüel, Bim Aktüel, Hakmar Aktüel, Şok Aktüel / 16 Temmuz 2016

Hard Discount sektörü, Türkiye’de sadece birkaç marketler zincirinin ellerinde. Bu şirketlerin arasında ki rekabet ise en çok tüketiciye yarıyor. En düşük fiyat ile ürün satma yarışında müşteriler kaliteli ürünleri en uygun fiyata bulabiliyor. BİM, A101, ŞOK, HAKMAR ve devamında ki birkaç şirket daha belirli aralıklarla indirim günleri yaparak pazarda ki en çok payı kapmaya çalışırken, maliyetlerini de en aza indirerek fiyatları sonuna kadar düşürmek durumunda kalmış durumda. Peki bu firmaların, bu ürünleri bu kadar ucuza satabilmesinin sırları nelerdir? Sizin için bunu inceledik.

Aktüel Kataloğu

Discount sektöründe faaliyet gösteren şirketlerin ilk amacı maliyetleri olabildiğince düşürmektir. Bu nedenle gereksiz hiç bir harcamayı yapmazlar. Reyonların düzenlenmesi, mağazaların dekorasyonu gibi ekstra maliyetlere kaynak ayrılmaz. Çalışanların ücretleri, transfer giderleri, ulaşım gibi sabit maliyetler her zaman en düşük seviyede tutulur. Maliyeti düşük olan şirketin fiyatları da daha düşük olacaktır.

Önemli olan diğer nokta da satılan ürünlerin markalarıdır. Genellikle bu marketler kendi üretimleri olan markaları kullanırlar. Böylece sadece bir aracı olmakla kalmayarak, kendi ürünlerini, en az maliyet ve gerekli kalite ile üretip, en ucuz fiyattan satabilirler. Kendi markaları sadece kendi marketlerinde satılır, çünkü sadece kendi satışları kadar üretim yaparak planlı bir üretim yapılır. Şirketler kendi çiftliklerinde, maliyetlerini ve kalitesini kendi belirlediği ürünü üreterek, müşterisinin tam olarak istediği talebi karşılayabilir. Bu da oldukça büyük bir avantaj sağlayacaktır. Bu sektörde bulunan hemen her mağazanın kendisine ait markaları vardır. Çünkü içinde bulundukları piyasa rekabeti bunu zorunlu kılar.

Bir diğer önemli nokta kitlesel üretim ve kitlesel tüketimdir. Yani şirketler ne kadar fazla ürün üretirlerse birim ürün başına düşecek maliyet o kadar azalacaktır. Yani daha çok şubesi olan şirket, daha fazla ürün üretecek, daha az maliyete sahip olacak, daha düşük fiyata satacak ve daha fazla büyüyecektir. Bu ekonomik büyüme döngüsü şirketleri, müşterileri ve personeli mutlu eder. Çünkü bu döngüden herkes kazançlı çıkacaktır.

Aktüel İndirim Kataloglarının hayatımızda ki yeri gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Sektördeki firmaların zaten en düşük fiyattan ürün sattığını biliyoruz zaten. Peki, bu indirim günlerinin önemi ne? Bu şirketlere ait aktüel ürünleri incelemiş olduğunuz zaman asıl noktaların gıda marketi ürünlerinden çok, daha farklı ihtiyaçları karşıladığını görebilirsiniz. Son teknoloji akıllı telefonlar, bilgisayarlar, çocuklar için bisikletler, kadınlar için tencere ve tava takımları, pijama takımları, bahçe aksesuarları ve aklınıza gelebilecek daha birçok şey. Marketler bu ürünleri piyasa fiyatlarının altında sattığına göre çok yüksek bir kar oranı olmadığı kesin. Kendilerinin de üretmediği düşünülürse, bu indirim günlerini niye yaptığı sorusu akla geliyor. Bunun cevabı oldukça basit; marketler alışkanlık ve indirim algısı yaratmak ister. O marketin oldukça indirimli olduğu algısını kafanıza yerleştirmiş olduğunuzda, alışveriş için her zaman orayı tercih edersiniz. Bu pazarlama tekniği hemen her market zinciri tarafından uygulanmaktadır.

Peki, tüketici tam olarak ne yapmalıdır? Tüketicilerin bu konuda yapması gereken şey oldukça basit ve pragmatisttir; güncel olan tüm aktüel indirim kataloglarını takip ederek, hangi ürünün daha indirimli ve kaliteli olduğunu kıyaslamak ve alışverişi oradan yapmaktır. Marketlerin rekabet için indirmiş olduğu fiyatları kıyaslayarak sizin için en avantajlı ürünleri bulup, mali kaynaklarınızı ona göre kullanabilirsiniz. Üstelik ihtiyacınız hangi ürün olursa olsun bu sektörde ki market zincirlerinden birinde mutlaka ürünü bulabilirsiniz. Bu sayede ürünü piyasa fiyatından çok daha aşağıda alabilme şansınız da olur.

Kategori: A101 Aktüel, Bim Aktüel, Hakmar Aktüel, Şok Aktüel / 16 Temmuz 2016
Bim 4 Nisan 2017 Aktüel Ürünler 1

Bim 4 Nisan 2017 Aktüel Ürünler

Bim 4 Nisan 2017 aktüel ürün kataloğu yayınlanmış bulunmakta, haydi gelin birlikte inceleyelim. Ve bu haftada yine ev hanımlarına özel Temizlik Setimiz var Flora Balerina 34,90 TL, ayriyetten Bulaşık Makinesi Tabletleri 54 tane 22,90 TL, Yüzey Temizleyici 5 Litesi ise sadece 7,45 TL,Sıvı Çamaşır Deterjanı 1500 ML BiLL den sadece 8,90 TL, Cif Temizlik Ürünleri ile kolaylıkla herşeyi silip temizleyebilirsiniz 8,95 T..

Kataloğu Gör
bim-31-mart

Bim 31 Mart 2017 Aktüel Market Kataloğu

Bim aktüel , bim 31 Mart Cuma günü aktüel ürünlerin kataloğu çıkmış durumda. Bir çok yerde şubesi olması ile güvenimizi kazanmış bim marketleri sizlere yeni fırsatlar sunuyor. Bu haftaki indirimli ürünler, ilk katalokta bahçe ürünleri gözümüze çarpıyor. LG full HD IPS ekran 949,00Tl, üstün çözünürlüğe sahip olan bu televizyon ile artık ailenizle daha kaliteli vakit geçireceksiniz. Fantam turbo elektrikli süpürge ile ..

Kataloğu Gör
hakmar-aktuel-23-mart-2017-katalogu-yatak-ortusu-takimi

Hakmar 23 Mart 2017 Aktüel Market Kataloğu

23 Mart 2017 Hakmar aktüel yayınlanmış bulunmakta. Bahar ayı artık yavaştan kapımızı çaldı, sevdiklerimiz ile beraber evde yapacağımız ızgara yemekler Elektirikli ızgara ile daha zevkli bir dahle gelecek fiyatı ise sadece 44.90TL. İstenmeyen tüylerinizden kolayca kurtulmanız için epilasyon aleti 49.95TL. Spor yapmayı sevenler için çok güzel spor aletleri gelmiş bulunuyor. Boks torbası 39.95TL, dambıl set 19.95TL. Ek ..

Kataloğu Gör

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir